English French German Italian Japanese Chinese Russian Spanish
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Son Makaleler
Admin
Web Sayfamız Hizmete Girmiştir...

Yeni web sayfamız hizmete girmiştir

Devamı..
Facebook
Haber Bülteni
Ad Soyad :
E-Mail :
Basında Biz

ERZURUM
Ankara Erzurum Vakfı Başkanı Süreyya Güngör, Ener Yönetim Kurulu Başkanı Vahdet Nafiz Aksu’yu ziyaret ederek, bazı ENER Projelerine destek verdiklerini ifade etti.  Görüşme esnasında ENER’İN Erzurum’a sağlık organize sanayi bölgesi kurulmasına ilişkin teklifine Erzurum Vakfı’ndan da destek istediğini belirten Aksu, şöyle dedi: “Bölgenin ‘üreten ekonomiye’ geçişini hızlandıracak, yüksek teknolojiye dayalı üretim biçimlerine kapı aralayacak, istihdama katkı sağlayacak Sağlık Organize Sanayi Bölgesi projesi için ilgili herkesi göreve davet ediyoruz. Öneri hakkında Erzurum Vakfı Başkanı Sayın Güngör de bizimle aynı görüşleri paylaştı.”


GÜNGÖR ‘ENER’İN PROJELERİNİ DESTEKLİYORUZ.’
Ener Başkanı Aksu ile yaptıkları proje değerlendirme toplantısından sonra bir açıklama yapan Ankara Erzurum Vakfı Başkanı Süreyya Güngör, Erzurum’un ilk Düşünce ve Strateji Merkezi olan ENER’İN açıklama. öneri ve projelerini ilgiyle takip ettiklerini belirterek ‘Bu ilginin desteğe ve ortak çalışmaya dönüşmesinin zamanı geldi, Ener’in Erzurum için çok yararlı projelerinin düşünceden eyleme geçmesi için üzerimize düşeni yapmaya hazırız’ şeklinde konuştu.


‘ENER ERZURUM İÇİN UFUK OLUŞTURUYOR’
Güngör şöyle dedi: ‘Ener’in projelerini dikkatle inceledik. Erzurum’a Hafif Raylı Sistem, Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi, Nenehatun Savunma ve 23 Temmuz İstiklal Müzesi projeleri başta olmak üzere bugüne kadar açıkladıkları tüm projeleri çok yararlı, Erzurum gerçeklerine uygun ve desteklenmesi gereken projeler olarak görüyoruz. Erzurum’a Sağlık Organize Sanayi Bölgesi Kurulmasına ilişkin öneriyi destekliyoruz, altına imzamızı atıyoruz.”dedi.


ERZURUM VAKFI’NDAN DESTEK YORUMU
Projelere destek yaklaşımlarının kamuoyuyla paylaşılması ve il için önem arz eden bu projelerin
Erzurum’daki ve il dışındaki  Sivil Toplum Örgütlerince desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Güngör, “Bu projeler konusunda yeterli toplumsal talebin oluşması konusunda müşterek çalışma yapmaya hazır olduğumuzu ENER Başkanımıza ifade ettim. Sayın Başkan da Vakfımızın tarihi birikimi ve prestiji ile bu önemli projelerin gerçekleşmesine büyük katkıda bulunabileceğini ifade etti